Gostitelji so se odločili, da nam zadnji dan mobilnosti razkažejo samo nekaj od večjih znamenitosti tega lepega velemesta. Najprej smo si ogledali nekdaj cerkev, danes pa mošejo Hagia Sofia, korak (ali dva) stran je bila palača Topkapi, poleg nje pa t. i. Modra mošeja. Ogledali smo si tudi podzemno shrambo vode za celotno mesto iz časa Bizanca. Zaznali smo pester utrip ulične prodaje na Velikem bazarju in se preizkusili v spretnosti barantanja pri kupovanju spominkov na Istanbul.

Zvečer smo se zbrali vsi sodelujoči na tej mobilnosti, ravnatelj šole nam je podelil potrdila o udeležbi – certifikate o mobilnosti. Naredili smo kratko refleksijo, podali vtise in spregovorili o eTwinningu in na kratko ponovili sklenjene dogovore. Za projekt se nameravamo zelo potruditi, zato smo ugotovili, da je potrebna dobra in transparentna komunikacija med sodelujočimi partnerskimi šolami v vseh nalogah.

Gostiteljem smo se zahvalili in se pripravili na pot domov. Veselimo se naslednjega srečanja na Portugalskem!